9 tipů na designová ubytování v Česku

Před nějakou dobou jsem hledala krásná místa v Česku, kam bychom mohli s partnerem na pár dní vyrazit. Malé penziony, příjemné hotýlky nebo prostě jen místo na ubytování k pronajmutí.

Našla jsem hned několik příjemných možností. Někde jsem už byla, ve většině ne, ale táhne mě to tam. Řekla jsem si, že tímhle článkem si udělám takovou rekapitulaci. A třeba se inspirujete i vy, kam zajet na výlet, příjemně se zrelaxovat a poznat nové krásné místo.

Tak kam vyrazíme?

Mám ráda místa, ze kterých je cítit, že to má ducha. Prostě že se majitelé zamysleli, aby k sobě všechno hezky pasovalo – místo, příroda, provedení a design, jídlo, služby, možnosti odpočinku, atmosféra.

Mám ráda místa, která na mě působí krásným designem, jsem už prostě taková. Krása, jednoduchost, čistota a vzdušnost mě uklidňuje. Současně mám ale celkem cit na to, kdy má krása působit “hogo fogo” a zbytek je prostě prázdný… Takovým místům se vyhýbám, protože v drtivé většině případů s tím jde ruku v ruce i zákaznický servis a pocit celkové (ne)pohody.

Netrvám na tom, aby to místo mělo něco konkrétního, hledím na něj komplexně. Když s ním rezonuju, ukládám ho do svého seznamu 🙂

Tenhle článek není placená reklama, chci s vámi jen sdílet místa, která podle mě (a pro mě) stojí za to navštívit a zažít. Budu ráda, když mi napíšete svoje doporučení, ať už k místům v článku, nebo vaši vlastní zkušenost a tip, kde se líbí vám.

Moc ráda hledám tahle zajímavá místa hlavně na Instagramu, nebo třeba na webu Amazing places.  Na tomle webu mi přijde geniální to, že ta místa sami zkoušejí na vlastní kůži a doporučují opravdu jen ta, která stojí za to.

1. Zikmundov

Tímhle musím začít, protože pro Zikmundov mám zkrátka slabost. Penzion Zikmundov jsem poprvé zaregistrovala tuším v roce 2015. V dalším roce jsem tam jela 2x vypnout. Sebe. Prostě se od všeho odfiltrovat. Poprvé jsem tam byla koncem zimy, sem tam poletoval sníh a protože to ještě nebylo tak rozkřiknutý, měla jsem to “štěstí”, že jsem jednu noc strávila v tom stavení docela sama.

Na první pohled je to krásný penzion. Každý pokoj je jiný, většinou nazvaný podle tématické tapety na stěně. Tak třeba Vzduchoplavecký, Poličkový, Listový nebo Acquario, který jsem si napoprvé vybrala. Ta postel hned u horizontálního okna, to bylo něco nezvyklého. Ráno mě probouzelo vycházející sluníčko.

Co mě ale překvapilo nejvíc, hrozně moc příjemně, byli lidé. Na Zikmundově nenajdete žádnou recepci a naopak kuchaři vidíte v jídelně spojené s kuchyní přímo pod ruce. Pan ředitel vám splní nebo zařídí jakékoli přání a nic není problém. Takový přístup v “normálním” penzionu mě prostě nesmírně pozitivně překvapil. Snídaně výborné, nevíte co si dřív vybrat a ochutnat, a ty tříchodové večeře jsou prostě úžasné – byla jsem až přecpaná, ale takové dobroty jsem tam nemohla nechat.

A co na takové samotě dělat? Užívala jsem si spánek i procházky po lese a okolí. S úsměvem taky vzpomínám na čtení knížek v jídelně se šálkem čaje nebo kávy, v zimě u zapáleného krbu se sklenkou vína v ruce. Nebo můžete zkusit relax ve finských kádích a v létě u bazénu.

Penzion Zikmundov pokoj Acquario

Penzion Zikmundov

Krásní místa v ČR - Zikmundov fotky jsou moje

 

2. Homutův statek

Homutův statek leží kousek od Prahy na Kokořínsku. Zaujal mě designem pokojů a citlivým přístupem k rekonstrukci. Líbí se mi taková ta obyčejnost neobyčejného statku.

Byli jsme tu asi před dvěma týdny a dojem z fotek nelhal. Probouzeli jsme se v krásném mezonetovém pokoji, zkoumali okolí statku, šli na procházku do lesa a skalních měst. Vychutnávali si ten pocit jen tak být, cítit slunce a vítr a přítomný okamžik.

Krásná místa v ČR - Homutův statek

Krásná místa v ČR - Homutův statek

Krásná místa v ČR - Homutův statek fotky jsou moje

 

3. Mezi plůtky

Ach… Ach. Tak tohle je designovka level milion. Designovka na statku. A koukněte na tu přírodu okolo, to je prostě ideální spojení. Trošku škoda, že je to docela daleko z Prahy, jinak už bych tam byla aspoň třikrát. Tenhle kout republiky má ale tak krásnou přírodu a venkovský dům si mě svojí atmosférou tak podmanil, že Mezi plůtky na můj seznam stoprocentně patří.

Tohle je přesně ten koncept, který se mi líbí, to je asi vidět i z dalších mých tipů. Zase jen několik málo pokojů, kolem samá zeleň, kopce, lesy, prostě jen zahodit telefon a celý víkend strávit procházkami, lenošením, nad knížkou nebo povídáním o životě. A taky obdivováním těch nádherných prostor.

Mezi plůtky je prostě další horký favorit. Nemůžu prosím jen cestovat, zkoušet a zažívat? A ještě jeden tip k tomuto místu. V září pořádá magazín Soffa a penzion Mezi plůtky zážitkový víkend pro ženy. Snídaně s proseccem, jóga, kurz vaření nebo workshop interiérového designu. Ach, prosím, můžu taky?

Krásná místa v ČR - Mezi plůtky

Krásná místa v ČR - Mezi plůtky

Krásná místa v ČR - Mezi plůtky fotky se souhlasem z webu Mezi plůtky

4. Štajnhaus

Jižní Morava, krásný kraj a krásné město Mikulov. To je prostředí, ve kterém stojí  Štajnhaus, zrekonstruovaný dům přímo v centru. Pokoje jsou zařízené v čistém minimalistickém stylu. Opět krásný design a atmosféra, která dýchá pohodou.

No a okolí Mikulova asi netřeba zdlouhavě představovat, všichni asi známe výlety do sklípků, degustace vín nebo procházky po Pálavě. Nejlépe tedy v opačném gardu, po tom víně už se moc chodit nedá 😉

Krásná místa v ČR - Štajnhaus Mikulov

Štajnhaus designové ubytování v Mikulově

Kránsá místa v ČR - Štajnhaus Mikulov fotky se souhlasem z webu Štajnhaus

 

5. Skog Harrachov

Tenhle apartmán jsem našla přes Instagram. Nově zařízený apartmán v Harrachově je nabízen přes Airbnb. Jedna ložnice v přízemí, druhá pod šikmým stropem v patře. Krásná kuchyň a terasa na čtení knížky, opalování, odpočinek po túře nebo prostě jen koukání do blba s něčím dobrým ve sklence nebo šálku.

Pro únik do Krkonoš je to jedna z ideálních variant, kde se ubytovat, když vám nevadí zajistit si jídlo sami.

Pokud ještě nejste zaregistrovaní na Airbnb, můžete využít možnost, která se nabízí všem uživatelům. Když použijete odkaz Chci kredit, dostanete ode mě kredit ve výši 725 Kč, který můžete použít při úhradě svého prvního ubytka přes Airbnb. A až pobyt dokončíte, získám kredit ve výši 375 Kč zase já. Pokud budete mít svůj účet, můžete takhle získávat kredity taky.

Skog Harrachov

Krásná místa v ČR - Skog Harrachov

Krásní místa v ČR - Skog Harrachov fotky se souhlasem z Instagramu Skog Harrachov

 

6. Miss Sophie’s Olomouc

Další hotel, který mě dostal svým designem. V Olomouci už mám dalších pár tipů na návštěvu kaváren a příjemných míst, takže tohle město mám taky na seznamu zajímavých míst. Na Miss Sophie’s hotel mám referenci od švagrové, která byla nadšená. A kdybyste jako ona hledali, odkud je to světle tyrkysové křeslo v pokoji na fotce, je to stará dobrá Ikea. A to myslím v dobrém, tohle křeslo miluju v jakémkoli potahu.

Tenhle hotel je vlastně dost malý, jen 4 pokoje. Ale koukněte na to, tohle je prostředí, kde se chcete probouzet a chodit spát a mezitím si užít krás města a okolí. Miss Sophie’s má hotel (a hostel) i v Praze, tak jen pozor, kde si objednáváte pokoj.

K hotelu v Olomouci patří i kavárna, koukala jsem na fotky kavárny i zahrádky ve vnitrobloku a vypadá to moooc dobře. Tohle je vlastně ideální spojení – design hotel a kavárna s výběrovou kávou, to někdo vymyslel přesně pro mě! 😉

Miss Sophie's Hotel

11 tipů na krásní místa v ČR- Miss Sophie's Hotel Olomouc

Krásní místa v ČR - Miss Sophie's Hotel Olomouc fotky se souhlasem z webu Miss Sophie’s hotel

 

A 3 stručné tipy na konec

Chateau Herálec je zámecký hotel na Vysočině. V luxusním pokoji bych si připadala jako princezna, ale jako taková ta novodobá princezna, žádné kýčovité kulisy jak z pohádky, tohle je vybroušená krása. Celý koncept patří právě do luxusní kategorie, takže všechno dýchá kvalitou. Pokoje, restaurace, jídlo, zámecký park nebo třeba půjčení zámeckého Mercedesu v kabriolet verzi. A taky spa – bazén, sauny, nádherná odpočívárna, vířivka ve věži a spousta dalších možností, jak povznést tělo a ducha… To už by mohlo být jako v pohádce, nechat o sebe takto pečovat.

 

Bořetínský statek vlastní můj kamarád a já se tam chystám už asi čtyři roky… Jednoduché ubytování, ale podle hodnocení návštěvníků na booking.com má statek známku 9,8 z 10! To už je teda něco. Přes prázdniny mají pouze ubytování na minimálně 5 nocí a navíc jsou hodně vybukovaní. Tenhle tip si ale schovám někam do šuplíku, třeba se někdy bude hodit.

 

Ypsilon Liberec, to je ubytování uprostřed golfového hřiště na hausbótech. Opravdu neobvyklé ubytování, vyzkoušet si to takhle na vodě mě láká. Spojit golf a hausbóty, to je nápad, který musím ocenit.

 

Jestli máte další tipy, budu moc ráda, když se podělíte do komentářů. Užívejte si léto, ať už pracovní, nebo dovolenkové 🖤

 

Comments

 1. Romana Trojanová
  February 12, 2019 / 4:06 pm

  A to je krásný moc děkuji.

  • Květuše Vašířová
   February 13, 2019 / 2:03 pm

   Rádo se stalo! Tak kam vyrazíš, Romčo? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.