Mapa kaváren a krásných míst

Měly jsme se potkat s kamarádkami a zase se rozhodovaly, kam zajít. Rychle jsem vzpomínala, kde to máme rády, aby to bylo v určité lokaci a aby tam měli to, na co máme chuť. Tehdy mě napadlo udělat si svoji mapu oblíbených míst, kam bych si zapisovala oblíbené podniky.

Byl to jen momentální nápad, co zase odfčel, nebyl čas a tak dále, znáte to. Pak přišla Gastromapa Lukáše Hejlíka a taky Mapa kaváren Veroniky ze Stylish Coffee, což mi připomnělo, že jsem si sama chtěla něco podobného udělat. Ale tehdy jsem si pro změnu řekla, no, vida, teď už to existuje, tak je asi zbytečný dělat si něco svýho.

Nakonec je mapa na světě

Až mě to před pár dny doběhlo. Vrátila jsem se z prodlouženého víkendu na krásném statku, vzala si notebook do klína a začala hledat, jak se taková mapa dělá.

Moje vize byla udělat mapu míst, která mám ráda, cítím se tam příjemně, protože mi sedne prostředí, interiér, lidi, kafe, jídlo nebo prostě duch toho místa. Udělat mapu míst, která bych doporučila i někomu jinému, a za svým doporučením si stála.

A tak jsem se dala do práce a dnes vám svoji mapu můžu představit. Na mapě jsou místa, kde jsem sama byla, výjimečně i místa, která teprve navštívit chci. Současně jsou to místa, která bych k návštěvě doporučila své nejlepší kamarádce nebo třeba turistovi, který se zajímá o skutečný život ve městě a o místa, která stojí za to poznat.

Tady je, juchuuuu! ⭐️ Mapu dávám i sem, ale  její výchozí umístění je na stránce Cafés & Places, na niž najdete odkaz v hlavní liště webu úplně nahoře.

Kavárny, penziony a další krásná místa

Logicky nejvíc je tam kaváren, neb výběrová káva mi před pár lety učarovala, když jsem poznala konečně kafe, které se dá pít, cítíte jeho chuť a není vám po něm špatně. Ke kavárnám budu přidávat například i penziony nebo jiná ubytování, která se mi líbí, protože cítím, že majitel si dal práci o tom přemýšlet, ctil kvalitu i dobrý přístup k zákazníkům.

Taky je tam už i pár obchodů, kde dostanete skutečné potraviny, od lokálních výrobců nebo farmářů, nebo potraviny, které v supermarketu nesežene.

Na svoji mapu jsem se rozhodla dát jen to, co mám sama vyzkoušené, nebo co vyzkoušet chci a cítím tam kvalitu.

Mapa kaváren, dobrých podniků, úžasných penzionů a krásných míst

Mapa kaváren a krásných míst

Mapa odráží můj vkus, sama ji používám a budu ráda, když i vám přinese inspiraci, nové rozhledy i tipy na nová místa nebo na výlety.

U každého místa najdete můj stručný popisek a taky odkaz na instagramové fotky z daného místa.

Kliknutím na ikonku v pravém horním rohu mapy se vám otevře přímo v Google Maps, kde vidíte i další fotky, otevírací dobu, kontakty atd.

Pokud máte účet na Googlu a jste k němu přihlášení, otevřením mapy v Google Maps se vám mapa “spojí” i s vaším účtem na Google Drive. Tam ve složce Sdílené (Shared with me) ji později můžete také najít.

Přeju vám radost z objevování nových krásných míst!

Mapa kaváren, dobrých podniků, úžasných penzionů a krásných míst

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.