Vnitroblock/Signature store & cafe

Na konci října loňského roku se v Holešovicích otevřel multifunkční prostor. Když o něm nevíte, snadno ho minete, ale když otevřete plechová vrata s nápisem Vnitroblock, vnoříte se najednou do světa, kde si podává ruku taneční prostor s kavárnou, designovým obchodem, minikinem nebo redakcí designového magazínu. A parta okolo Lukáše Žďárského a Jakuba Zajíce slibuje, že do budoucna přibudou i další projekty pod touto střechou.

Jestli se vám obě jména zdají povědomá, pánové už mají na svém kontě vybudování Radlické kulturní sportovny nebo Kavárny co hledá jméno. Všechny tři projekty mají společného jmenovatele – dříve to byly nevyužívané budovy, dnes je v nich živo tak, že ve špičkách máte problém se posadit.

Krátce po otevření designového obchodu s kavárnou, Signature store & cafe, jsem to tam šla obhlídnout, byla jsem zvědavá, jaké značky v obchodě uvidím, jestli mají v kavárně dobrý kafe, a hlavně, jak ten prostor nakonec vypadá. Viděla jsem ho totiž několik dní před otevřením, když jsem si šla párkrát zatančit do Sectoru, tanečního studia, které sídlí nad kavárnou a které stihla tahle parta otevřít asi o tři týdny předtím. Místo přenosných světel, zvuku vrtaček a dalších nástrojů, zimy a prachu mě přivítal pohled na stolky, židle a křesílka a o pár kroků dál stojany s oblečením, rozmístěné s citem po celém prostoru, kterému dominuje železná konstrukce baru ve tvaru písmene U.

Klidně bych mohla pokračovat dál, jak mě uchvátila nabídka českých značek, začínajících i známějších designérů, rozmanitost věcí, které zde najdete, od oblečení, přes doplňky, pánské tašky, hrnečky, šperky, papírenské zboží, obaly na notebooky až třeba ke květinovým čelenkám. Od té doby produkty i značky přibývají a některé z nich se dokonce pyšní tím, že některé jejich zboží seženete pouze zde.

Pro inspiraci koukněte na fotky a jinak doporučuju si tam udělat návštěvu, stojí to za to. Jo, a abych nezapomněla, kafe dělají zdější baristi skvěle! P. S.: Velké významné plus dávám za moji oblíbenou Irish Coffee ve stálé nabíce, ups 🙂

Najdete tu třeba Garand Brand, značku českého rappera a producenta Paulieho Garanda

Velká, dlouhá, pohodlná. Kromě pohovky si ale můžete vybrat sezení podle svého vkusu, židle, křesílka, zákoutí rozesetá téměř po celém prostoru

Ano, tohle jsou fakt dámské trenýrky!

I pánové si přijdou na svoje

Black & white, podle mého vkusu

  Roztomilost level #1000

Když kupujete dárekčky, můžou vám je takhle krásně zabalit

Kávička je potřeba

Dudes & Barbies

Bez zrcadel, zato s ručníčky!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.